04133254530 azaravandco@yahoo.com

کیفیتی را که اعتقاد داریم تجربه کنید.

لوله پلی اتیلن تک جداره

تاریخچه لوله پلی اتیلن تک جداره

 

از سال های آغازین 1950 بهره­گیری از لوله پلی اتیلن تک جداره در صنایع مختلف ساختمانی و شیمیایی اروپا به منظور انتقال آب، آب­رسانی و آبیاری تحت فشار شروع شد. صنعت پلی اتیلن و استفاده از محصولات متنوع پلاستیکی به دلیل خواص بی نظیر مولکولی و ساختاری مواد اولیه آن منجر به پیشرفت در زمینه تولید و کاربرد لوله پلی اتیلن تک جداره و فاضلابی دوجداره در صنایع مختلف در سالهای اخیر شده است. همچنین در سده­های اخیر لوله و اتصالات پلی اتیلن جایگزین لوله های چدنی، بتنی، فلزی و PVC شده است.

لوله پلی اتیلن از لحاظ ساختاری به دو دسته لوله پلی اتیلن تک جداره و لوله پلی اتیلن فاضلابی دوجداره تقسیم می­شود.

با اشراف به این مسئله که کاربرد هرکدام از لوله ها و شرایط نصب آنها متفاوت بوده، شناخت کامل لوله پلی اتیلن تک جداره و لوله پلی اتیلن فاضلابی دوجداره به منطور انتخاب صحیح در پروژه های اجرایی ضروری می باشد.

شرکت آذرآوند با تکیه بر توان متخصصان و مهندسان خود با تولید لوله پلی اتیلن تک جداره بر پایه استانداردهای داخلی و خارجی، در صنایع مختلف هر روز پرقدرت تر از دیروز در این حوزه فعالیت می­نماید.

از لوله پلی اتیلن تک جداره در پروژه های مخابراتی به عنوان پوشش محافظ کابل نوری، کاورینگ کابل برق، سیستمهای انتقال فاضلاب شهری و روستایی، انتقال آب و آبیاری، پروژه­های آتشنشانی، لایروبی و انتقال گاز طبیعی می­توان بهره برد. شرکت آذرآوند با بهره گیری از استانداردهای معتبر DIN 8074، DIN 16963 و Isiri 1331 با تجربه ربع قرن در زمینه تولید محصولات پلی اتیلن، لوله پلی اتیلن تک جداره برای مصارف آبرسانی، انتقال آب و گازرسانی در فشارهای کاری 2 تا 25 اتمسفر در قطور 20 تا 400 م.م را تولید و در اختیار صنایع مختلف قرار می دهد.

بهره گیری از استانداردها و ماشین آلات به روز جهانی و دانش به روز متخصصان آذرآوند باعث شده تا این شرکت در زمینه تولید لوله پلی اتیلن تک جداره و لوله پلی اتیلن فاضلابی گوی سبقت را از رقبای خود ببرد. در سال­های اخیر پیشرفت تکنولوژی­های تولید مواد اولیه پلی اتیلنباعث کیفیت بالای ساختاری و در نتیجه افزایش بازار مصرف لوله پلی اتیلن تک جداره و لوله پلی­ اتیلن فاضلابی در صنایع مختلف گردیده است.

شرکت آذرآوند دربین محصولات تولیدی خود با افتخار لوله پلی اتیلن تک جداره که لوله فشار قوی هم نامیده می­شود و همچنین لوله پلی اتیلن تک جداره گازرسانی مناسب برای مصارف گازرسانی را روانه بازارهای داخلی و خارجی کرده است.

لوله پلی اتیلن تک جداره، از جمله لوله پلیمری ست که در فشارهای بین 2 تا 40 بار و در قطرهای متفاوت میتوان از آنها استفاده کرد و همچنین ویژگیهای منحصربفرد لوله پلی اتیلن ، نسبت به انواع دیگر لوله ها، باعث رشد سرعت تولید و استفاده از آن در شبکه های توزیع آب و انتقال آب گردیده است.
استانداردهای معتبر لوله پلی اتیلن تک جداره:

لوله پلی اتیلن تک جداره دارای استانداردهای متفاوت برای کاربرد‌های مختلف می باشد که معتبر ترین آنها , استاندارد  DIN 8074  آلمان جهت لوله تک جداره و DIN 16963 جهت اتصالات و استاندارد ASTM و استاندارد Isiri 1331 ایران است .
روش توليد لوله پلی اتیلن تک جداره:
فرآيند توليد لوله هاي پلي اتيلن تک جداره به روش اكستروژن مي باشد كه مواد اوليه به صورت گرانول به داخل دستگاه اكسترودر وارد شده و در اثر حرارت ذوب مي شود.
مواد ذوب شده به وسيله ماردون (ميله مارپيچ) به جلو رانده مي شده و پس از خروج از اكسترودر وارد قالب مي شوند . مواد پخته شده پس از خروج از سر قالب ، از كاليبراتور عبور نموده و در تانك وكيوم با اعمال فشار مناسب شكل داده مي شوند. سطح لوله به محض خروج از كاليبراتور بوسيله لايه هايي از جريان آب سرد خنك مي گردد.
حرارت بالاي مذاب پلي اتيلن بعد از خروج از قالب بتدريج در تانك وكيوم و پس از آن در تانك هاي خنك كننده با استفاده از آب سرد كاهش مي يابد .
لوله پلی اتیلن تک جداره توليد شده بوسيله دستگاه كشنده بتدريج از درون تانك هاي خلاء و خنك كننده كشيده شده و بوسيله دستگاه مارك زن ، مشخصات فني ، تاريخ توليد ، علامت استاندارد و نشان اختصاري نام شركت بر روي آن ثبت مي گردد و سپس بوسيله دستگاه برش در متراژهاي مختلف و معين بريده مي شوند.
کلیه مراحل تولید توسط دستگاه‌های کاملا اتوماتیک کنترل و مانیتور می شوند که کیفیت محصول نهایی قابل قبول و در حد نام شرکت و استانداردها باشد.


مشخصات عمومي لوله پلي اتيلن تک جداره:
1.    مقاومت بسيار خوب در مقابل شكستگي و ترك خوردگي.
2.    مقاومت شيميايي بسيار عالي.
3.    مصون از خوردگي.
4.    مقاومت عالي در مقابل سرما تا د ماي ۴۰ - درجه سانتي گراد.
5.    مقاومت در مقابل گرما تا ۸۰ درجه سانتي گراد.
6.    انعطاف پذيري بالا.
7.    خصوصيات هيدروليكي عالي در طول زمان.
8.    قابليت استفاده در زمينهاي ناهموار.
9.    زبري خيلي كم.
10.    قابليت عرضه به صورت حلقه.
11.    مقاومت عالي در مقابل سائيدگي.
12.    سبكي ورن.
13.    طول عمر زياد.
14.    اتصال راحت و قابل اعتماد.
15.    نصب و اجراي سريع و ساده.
16.    مقاومت بالا به فشار و ضربه.
17.    مصون از زنگ زدگي.
18.    قابليت جوش پلاستيك.
19.    مقاومت عالي در مقابل ارتعاشات حاصله از زمين لرزه.

 

مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن تک جداره:


1.    سبکی وزن ، مقاومت در برابر ضربه ، امکان حلقوی شدن تا سایز 125 میلیمتر تا متراژ 600 متر موجب شده است تا حمل و نقل آسانی داشته باشد.
2.    مقاومت در برابر اشعه مخرب خورشیدی UV
3.    قابلیت جوشکاری لوله به لوله و سایر انواع اتصالات ( اتصالات فلنجی ،اتصالات رزوهای ) باعث شده ضمن کاهش هزینه ها سرعت عمل نیز بسیار بالا برود .
4.    خاصیت آلاستیسیته در زمان انتقال به ترانشه ( میتوان این لوله ها را خارج از ترانشه به هم متصل نموده و بدون شکست در لوله و نقاط جوش آن را به داخل ترانشه هدایت نمود).
5.    قابلیت انعطاف پذیری این لوله ها امکان استفاده در زمینهای ناهموار و ایجاد خمهای مجاز درآن رابه کاربران می دهد.
6.    مقاومت بسیار عالی در برابر خوردگی ، سائیدگی ، پوسیدگی ، سیالات شیمیای، و عدم جذب آب نیز مزیتی دیگر از این لوله ها می باشد.
7.    بر خلاف سایر لوله ها ی انتقال سیالات که ظرفیت انتقال مواد در آن به مرور زمان به دلیل خوردگی ، رسوبات ، نشت پذیری و سایر علل کاهش می یابد ، لوله پلی اتیلن با سطحی فوق العاده صیقلی ، حداقل مقاومت را در برابر عبور مایعات از خود نشان داده و باعث یکنواختی و ثابت بودن میزان جریان سیال در تمامی مدت طول عمر لوله می شوند.
8.    مقاومت عالی در برابر فشارهای ناشی از زمین لرزه و رانش زمین بخصوص در سطح زیر دریا که امکان حرکت لایه های زمین بیشتر می باشد از دیگر مزایای این لوله ها می باشد.

 

هدف ما کسب رضایت مشتری در خرید محصولات لوله پلی اتلین تک جداره با بهترین کیفیت می باشد، جهت ارتباط و مشاوره درخصوص محصولات ما می توانید با 6-33254065-041 داشته باشید.

دوشنبه ۲۳-۱۰-۱۳۹۸
برچسب ها: