04133254530 azaravandco@yahoo.com

کیفیتی را که اعتقاد داریم تجربه کنید.

کاربرد منهول پلی اتیلن

شرکت آذرآوند جزو بزرگترین تولیدکنندگان منهول پلی اتیلن در سطح کشور می باشد منهول های تولیدی این شرکت در سیستم های فاضلاب خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.با توجه به استفاده روز افزون از محصولات پلیمری در صنایع مختلف جهان این محصول میتواند جایگزین مناسبی برای انواع منهول های بتنی و سایر منهول های ساخته شده در مصالح بنایی باشد.منهول های شرکت آذرآوند با رنج وسیعی از کاربرد در صنایع نفت گاز پتروشیمی نیروگاه و خطوط انتقال شهری دارای مشخصات و ضریب های زیر می باشد:

چغرمگی پلی اتیلن
منحصر به خواص ضربه پذیری بالای منهول می شود.

وزن سبک
بعلت کمتر بودن چگالی پلی‌اتیلن در مقایسه با بتن ، وزن منهولهای پلی‌اتیلنی در مقایسه با منهولهای بتنی لذا این مساله باعث آسان تر و کم هزینه تر شدن عملیات حمل و نقل و نصب می شود. مزیت دیگر وزن پائین منهولهای پلی‌اتیلنی در این نکته نهفته است که در زمینهای باتلاقی و شنی که امکان زیرسازی مناسب برای منهولهای سنگین وجود ندارد و بعلت سستی زمین امکان نشست منهول وجود دارد، این نوع منهولها از خطر نشست و فرو رفتن در زمین کاملاً مصون می‌باشند .

انعطاف پذیری
منهولهای پلی اتیلن نیروهای ناشی از زلزله و دیگر نیروها را بعلت قابلیت انعطاف به راحتی تحمل می کند.

مقاومت شیمیائی بالا در مقابل خوردگی
طبیعت خنثی پلی اتیلن باعث دوام و مقاومت بالای منهولهای پلی اتیلن در محیطهای خورنده شیمیایی و اسیدی نظیر فاضلابها می شود.

زبری کم
ضریب زبری پائین لوله پلی‌اتیلن احتمال چسبیدن مواد معلق و گل و لای به آن را کاهش می دهد وحتی در صورت ته نشینی گل و لای بر روی سطح داخلی آن با اولین جریان شدید آب یا فاضلاب کاملاً شسته و تمیز می‌گردد. که این خود باعث ساده تر شدن جریانسیال و افزایش میزان انتقال سیال می گردد.

 

سرعت نصب بالا

یکی از مهمترین مزایای استفاده از منهولهای پلی‌اتیلنی سرعت نصب بالای آنها می‌باشد .این مساله نتیجه پیش‌ساخته بودن و سبک بودن منهولهای پلی اتیلن است که خوشبختانه در دنیای امروز با وجود محدویتهای زمانی، مکانی و ترافیکی در شهرهای رو به رشد از اهمیت زیادی برخوردار میباشد .

انعطاف پذیری در تولید
منهولهای پلی اتیلن در سایزها و شکلهای مختلف و متنوع قابل تولید می باشند.

توانایی تولید براساس استاندارد بین امللی و ملی کشور :
با توجه به انعطاف پذیری بالا در خط تولید و همچنین حضور متخصصین کارآمد ، شرکت آذرآوند قادر به تولید تمامی منهولها طبق استانداردهای ملی و بین امللی نظیر ASTMF1759 میباشد .

استحکام بالا در برابر ضربه
با توجه به انعطاف‌پذیری ذاتی پلی‌اتیلن و خاصیت ضربه‌پذیری آن، منهولهای ساخته شده از پلی‌اتیلن از مقاومت بالایی در برابر ضربات وارده در حین حمل و نقل یا پروسه نصب برخوردارند .

طول عمر بالا
بدلیل استفاده از پلی‌اتیلن، این نوع از منهولها از طول عمر بسیار بالائی ( بیش از50 سال ) برخوردارند.

انواع منهولهای پلی‌اتیلنی


الف ـ منهولهای گذرمستقیم
این منهولها برای استفاده در نقاط عطف لوله که دارای چندین اتصال ورودی و خروجی می باشد طراحی گردیده است. از جمله موارد استفاده از این منهولها می‌توان به انشعاب‌گیری و نیز تجمیع اتصالات خانگی اشاره نمود. این نوع از منهولها برای استفاده در لوله‌هایی با اتصالات ورودی و خروجی تا قطر 700 میلیمتر مناسب می‌باشند. در این حالت یک لوله 1000یا 1200 میلیمتر در مسیر به عنوان آدم رو استفاده می شود. انتهای منهولهای ساخته شده از پلی‌اتیلن ساختار جوش‌خورده داشته، بنابراین از نظر آب بندی کاملاً مطمئن می باشند. در پاره ای اوقات بر حسب ضرورت می توان برای سایزهای بالاتر از 800 میلیمتر از لوله بزرگتر از 1000 میلیمتر استفاده نمود .

لازم به ذکر است این گونه منهولها با توجه به نوع ساختار و نوع مسیر انتقال سیال به دو نوع تقسیم میشود :
- نوع اول به شکلی است که لوله ورودی بدون هیچ گونه برشی از دیواره منهول وارد و از سوی دیگر خارج میشود که در این حالت پلیت کف نقش محل ایستادن فرد بابت بازرسی مسیر را دارد.
 نوع دوم به شکلی است که لوله ورودی پس از وارد شدن به منهول از دیواره کناری برش خورده وسپس لوله خروجی از دیواره روبروه یا کناری با ارتفاع و زاویه یکسان یا متفاوت خارج میشود که این سبک منهول برای تولید منهولهای ریزشی بسیار کارا خواهد بود .

ب- منهولهای جانبی 
این نوع منهولها برای مسیرهایی مناسب و کارآمد هستند که قطر آنها بیش از 800 میلی متر میباشد .چراکه نسبت به منهولهای گذرمستقیم اقتصادی تر است. در این نوع منهول به جای قراردادن شفتی بزرگتر از قطر لوله مسیر به عنوان رایزر ( منهول ) ، لوله ای به قطر 1000 میلیمتر به عنوان آدمرو مورد استفاده قرار می گیرد بدین نحو که در کناره لوله هم قطر با مسیر لوله گذاری شفت مماس شده و با تعبیه پله و پلیت در کف شفت امکان بازدید را مهیا می سازد. این روش باعث کم شدن مقدار خاکبرداری ، سرعت اجراء و سهولت اجراء می شود.

یکشنبه ۰۶-۰۸-۱۳۹۷
برچسب ها: