04133254530 azaravandco@yahoo.com

کیفیتی را که اعتقاد داریم تجربه کنید.

سپتیک تانک پلی اتیلن چیست و چه کاربردی دارد؟

سپتیک تانک پلی اتیلن


طراحی سپتیک تانک پلی اتیلن چگونه می باشد:


طراحی سپتیک تانک پلی اتیلن به صورتی میباشد که فاضلاب ورودی به آن تقریباً‌ بین یک تا سه روز داخل آن میماند. در طول این مدت مواد معلق سنگین فاضلابی در کف تانک ته نشین شده و لجن حاصل می شود که لجن شامل میکروارگانیسم های مفیدی می باشد که با تغذیه از فاضلاب ورودی باعث تصفیه فاضلاب میگردند.

مواد معلق سبک فاضلابی شامل روغن و چربی به تدریج به صورت یک کف غلیظ در سطح مایع شناور می گردد. با وارد شدن فاضلاب به داخل سپتیک تانک پلی اتیلن، به همان میزان پساب از لوله خروجی تعبیه شده در سپتیک تانک دفع میگردد.

باتوجه به این مسئله، تخلیه لجن سپتیک تانک پلی اتیلن با درنظر گرفتن زمان ماند اولیه، هر 2 تا 4 سال یکبار ضروری می باشد. البته رعایت اصول بهداشتی در این زمینه به دلیل وجود باکتریهای بیماری زا قابل توجه است.

سپتیک تانک پلی اتیلن تولیدی شرکت آذرآوند به دلیل جلوگیری از پخش بوی نامطبوع پسماندهای فاضلاب به صورت سرپوشیده با درپوشهای مناسب ساخته میشود. سپتیک تانک پلی اتیلن عموماً در مکانهای فاقد شبکه لوله کشی و سیستم های فاضلاب نظیر ادارات، رستوران ها، هتل، پمپ بنزین و همچنین عمل پیش تصفیه فاضلاب و پساب در تصفیه خانههای بزرگ به عنوان یک راه حل اولیه و موقت مورد استفاده قرار میگیرد.

 

مزایای سپتیک تانک پلی اتیلن نسبت به سپتیک تانک های بتنی:

سپتیک تانک پلی اتیلن در مقایسه با سپتیک تانک های بتنی از نظر کاربرد و بهره وری دارای مزایای زیادی می باشد که می-توان موارد زیر را نام برد: نصب ساده و اجرای سریع دارای عمر طولانی دارا بودن قابلیت تعمیر و بازرسی پس از نصب و اجرا مقاوم در برابر حواث طبیعی مانند زلزله و سیل مقاومت بالا در مقابل مواد خورنده اسیدی و بازی و میکروارگانیسم های موجود قابلیت تحمل بارهای ترافیکی و انعطاف پذیری بالا شرکت آذرآوند قابلیت تولید سپتیک تانک پلی اتیلن، مخزن و چربیگیر پلی اتیلن را به صورت افقی و عمودی در دو حالت دفنی و غیردفنی با ظرفیت های 1 تا 90 مترمکعبی را دارد. کارشناسان شرکت آذرآوند با توجه به شرایط محیطی پروژه و بررسی وجود بارهای ترافیکی و میزان بار، طراحی سپتیک تانک پلی اتیلن و مخزن را انجام داده و توع سپتیک تانک پلی اتیلن افقی و عمودی را با استحکام مناسب مشخص می¬نمایند. بهره¬گیری از دال بتنی در صورت وجود با ترافیکی بر روی سپتیک تانک پلی اتیلن و مخزن پلی اتیلن ضروری می باشد. در مورد مراحل نصب سپتیک تانک پلی اتیلن و مخزن و چربیگیر به منظور بهره برداری مناسب و جلوگیری از بروز هرگونه مشکلات ثانویه فنی، رعایت استانداردهای نصب ضروری می باشد. به منظور رفاه حال مشتریان، شرکت آذرآوند دستورالعمل های کامل و جامع نصب انواع سپتیک تانک پلی اتیلن، مخزن و چربیگیر پلی اتیلن را تدوین کرده و در اختیار مشتریان عزیز قرار می دهد. دستورالعمل¬های نصب سپتیک تانک پلی اتیلن و مخزن برپایه استانداردهای جهانی و ملی و تجربیات فنی شرکت آذرآوند در طول 24 سال فعالیت و اجرای پروژه های مختلف تدوین شده است.

ازمحصولات پلی اتیلنی که عملیات پیش تصفیه فیزیکی به منظور کاهش بار آلودگی فاضلاب را انجام می دهد، می¬توان سپتیک تانک پلی اتیلن را نام برد. سپتیک تانک پلی اتیلن یک مخزن ته نشینی ساده می باشد که یک دیواره جداکننده فضای داخلی سپتیک تانک را به دو بخش تقسیم می¬کند. شرکت آذرآوند با بهره گیری از توان متخصصان و مهندسان زبده خود در شمالغرب کشور و شهر تبریز، اقدام به تولید سپتیک تانک پلی اتیلن و مخزن و چربیگیر پلی اتیلن در ظرفیت 1 تا 60 مترمکعبی بسته به درخواست مشتریان خود کرده است. سپتیک تانک پلی اتلین مخازنی هستند که در آن فاضلاب با فرآیندهای پالایش ابتدایی فاضلاب که شامل ته نشینی ساده و شناورسازی می¬باشد، تصفیه مکانیکی شده و لجن ته نشین شده حاصل در کف تانک با فعالیت باکتری های بی هوازی تجزیه می شود که عملاً باعث کاهش حجم لجن و پساب خروجی از سپتیک تانک پلی اتیلن می گردد.

طراحی سپتیک تانک پلی اتیلن به صورتی می¬باشد که فاضلاب ورودی به آن تقریباً‌ بین یک تا سه روز داخل آن می¬ماند. در طول این مدت مواد معلق سنگین فاضلابی در کف تانک ته نشین شده و لجن حاصل می شود که لجن شامل میکروارگانیسم های مفیدی می باشد که با تغذیه از فاضلاب ورودی باعث تصفیه فاضلاب میگردند. مواد معلق سبک فاضلابی شامل روغن و چربی به تدریج به صورت یک کف غلیظ در سطح مایع شناور می گردد. با وارد شدن فاضلاب به داخل سپتیک تانک پلی اتیلن، به همان میزان پساب از لوله خروجی تعبیه شده در سپتیک تانک دفع می¬گردد. باتوجه به این مسئله، تخلیه لجن سپتیک تانک پلی اتیلن با درنظر گرفتن زمان ماند اولیه، هر 2 تا 4 سال یکبار ضروری می باشد. البته رعایت اصول بهداشتی در این زمینه به دلیل وجود باکتری¬های بیماری زا قابل توجه است. سپتیک تانک¬ پلی اتیلن تولیدی شرکت آذرآوند به دلیل جلوگیری از پخش بوی نامطبوع پسماندهای فاضلاب به صورت سرپوشیده با درپوش¬های مناسب ساخته می¬شود. سپتیک تانک پلی اتیلن عموماً در مکان¬های فاقد شبکه لوله کشی و سیستم های فاضلاب نظیر ادارات، رستوران ها، هتل، پمپ بنزین و همچنین عمل پیش تصفیه فاضلاب و پساب در تصفیه خانه¬های بزرگ به عنوان یک راه حل اولیه و موقت مورد استفاده قرار می-گیرد. مشتریان عزیز می توانند از طریق شماره تماس 6-33254065-041از مشاوره فنی قبل از خرید سپتیک تانک پلی اتیلن، مخزن و چربیگیر پلی اتیلن بهره گیرند.

 

سپتیک تانک پلی اتیلن در تصفیه انواع فاضلابها به خصوص فاضلابهای بهداشتی از سپتیک تانک پلی اتیلن بصورت گسترده استفاده می گردد. سپتیک تانک پلی اتیلن یک واحد پیش تصفیه است که باعث کاهش بار آلودگی فاضلاب به میزان 30-25 %می گردد و همچنین فرآیندهای فیزیکی و بیولوژیکی اصلیترین و مهمترین فرآیندهایی هستند که در سپتیک تانک پلی اتیلن باعث تصفیه فاضلاب می شوند.

 

                                                                                               

چنانکه در شکل بالا مشاهده می کنید هر سپتیک تانک پلی اتیلن از اجزای مختلفی تشکیل شده است.

 اجزای مهم هر سپتیک تانک پلی اتیلن عبارتند از:

1- سیستم ورودی فاضلاب: شامل لوله و بافل (میانگیر) ورودی است.
2- مخزن اولیه سپتیک تانک پلی اتیلن : که بیشترین حجم سپتیک تانک را به خود اختصاص داده و معمولا 70-60 درصد حجم کل سپتیک تانک پلی اتیلن  مربوط به این بخش است.
3- دیواره جداکننده: که باعث جلوگیری از ورود لجن و چربی و روغنهای شناورشده به مخزن زلال سازی می شود.
4- مخزن زلال سازی: این مخزن تقریبا 30 درصد حجم کل سپتیک تانک را شامل شده و در آن فاضلاب عاری از مواد قابل ته نشینی و شناوری تجمع می یابد.
5- خروج بیو گاز (تهویه): از طریق این مجرا گازهای تولید شده ناشی از فرآیندهای بی هوازی تصفیه فاضلاب که عمدتا متان است از سپتیک تانک خارج می گردد.
6- سیستم خروجی فاضلاب: شامل بافل و لوله خروجی سپتیک تانک می باشد.

مهمترین مزایای سپتیک تانک پلی اتیلن شامل موارد زیر است:

1- مقاومت بسیار بالای سپتیک تانک پلی اتیلن در برابر خوردگی، پوسیدگی و شرایط محیطی فاضلاب
2- آب بندی کامل سپتیک تانک و جلوگیری کامل از نشت فاضلاب به بیرون سپتیک تانک
3- دیواره بسیار مقاوم در برابر فشارها و بارهای جانبی وارده به سبب ضخامت بالا و نوع پروفیل مقطع
4- سرعت بسیار بالا در ساخت و نصب و راه اندازی
5-امکان مدفون کردن سپتیک تانک بدون نیاز به هیچ گونه سازه دیگر
6- وزن سبک و سهولت در حمل و نصب
7- امکان جابجایی سپتیک تانک پس از نصب حتی چند سال پس از استفاده اولیه
8- سهولت بهره برداری و دسترسی به سپتیک تانک به جهت دارا بودن حداقل دو دریچه تخلیه لجن و بازدید
9- عدم نیاز به انجام عملیات ساختمانی در محل جهت ساخت و نصب سپتیک تانک

سپتیک تانک پلی اتیلن چیست؟

شرکت آذر آوند مفتخر است  با ارائه نام تجاری Tuberia و فعالیت در زمینه تولید محصولات پلی اتلین و صنایع مخازن سپتیک که تولید کننده سپتیک تانک پلی اتیلن در شمالغرب کشور بویژه استان آذربایجان شرقی و همچنین شهر تبریزمی باشد، با دارا بودن دفاتر فروش در تهران و شهرهای دیگر، محصولات اثبات شده ای را به شما ارائه می دهد که می توانید سال ها از خدمات قابل اعتماد و با کیفیت بالا استفاده کنید.

ویژ گیهای سپتیک تانک پلی اتیلن:

1- سهولت نصب

مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن شرکت آذر آوند گزینه مناسبی می باشد،که  برای دوام و نصب سریع و آسان طراحی شده اند. هر مخزن سپتیکی را می توان در یک وانت به محل کار منتقل کرد و فقط توسط دو نفر حمل شد. این به شما امکان می دهد مخزن را را راحت تر و سریعتر نصب کنید.

2- ساخت و ساز تک قطعه ای چرخشی

مخازن سپتیک  تانک پلی اتیلن با استفاده از فرآیند قالب گیری چرخشی تولید می شوند که یک مخزن یک تکه ، یکپارچه و ضد آب را تولید می کند.

3- طراحی مقاومت برتر

طراحی دنده و قرارگیری دنده یکپارچگی ساختاری برتر را به مخزن ارائه می دهد.

4- مقاومت عالی شیمیایی

پلی اتیلن تحت تأثیر مواد شیمیایی خاک و مواد شیمیایی و گازهای موجود در فاضلاب قرار نمی گیرد ، بنابراین مخازن سپتیک  تانک پلی اتیلن زنگ نمی خورد و دچار خوردگی نمی شوند و مانند سایر مخازن نیازی به پوشش اضافی ندارند. محصولات شرکت آذر آوند  دارای كیفیت دقیق از مخزن سپتیك تانک پلی اتیلن بی خطر برای محیط زیست برخوردار است.

5-محفظه منفرد یا دو نفره

مخازن گالن 750 ، 1000 ، 1250 و 1500 ما به صورت مخزن منفرد یا مخازن دو نفره (3/3 - 1/3) در دسترس هستند. قبل از نصب هر مخزن سپتیک ، باید موارد لازم را بررسی نمایید.

6-پیش لوله کشی / آماده نصب

مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن (750 گالن و بزرگتر) برای آماده سازی برای شما ارسال می شود. مخازن از قبل لوله کشی شده ما شامل مجموعه های سه گانه نصب شده در ورودی و خروجی می شوند. وسایل نقلیه طبق هر کد حالت اندازه / برش داده می شوند تا مخزنی که دریافت می کنید آماده نصب باشد.

مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن با یک درب گنبدی مجهز شده اند. این طراحی بهبود یافته نسبت به سایر طرح های درب بطور قابل توجهی قوی تر است. هنگام خروج از کارخانه ما ، درب با چهار پیچ استیل ضد زنگ به مخزن وصل می شود و استاندارد با یک واشر پلی اتیلن فوم بین درب و مخزن می باشد. واشر مهر و موم ضد آب را در قسمت درب ایجاد می کند.

لوازم جانبی موجود

افزونه های منهول و ترکیب درب آسانسور برای دسترسی به مخزن به درجه و رسیدن به مشخصات کد در دسترس هستند.

مخازن سپتیک  تانک پلی اتیلن برای فروش:

شرکت آذر آوند بزرگترین تولید کننده و صادر کننده مخازن سپتیک و سپتیک تانک پلی اتیلن در خاورمیانه است.

 کاربرد سپتیک تانک پلی اتیلن :

برای ذخیره آب آشامیدنی ، مواد غذایی و مواد شیمیایی

به دلیل استفاده از مواد تشکیل دهنده و گرید مواد غذایی ، تمام مخازن در صنایع غذایی قابل استفاده و دارنده مجوز از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی هستند. برای نصب اتصالات برای لوله کشی ، می توان بخشی از دیواره مخازن را به راحتی سوراخ کرد.

لایه فوم موجود در مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن کف، باعث سبک شدن مخازن شده و از انتقال حرارت از طریق دیواره مخزن جلوگیری کرده و دمای ثابت مایعات را در داخل خود نگه می دارد. لایه ضد آفتاب در مخازن سه و چهار لایه از رشد جلبک ها در داخل مخازن جلوگیری می کند.

مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن در دو حالت عمودی و افقی و همچنین در سه نوع تک لایه ،سه لایه و چهار لایه تولید می شوند.

شرکت آذر آوند یکی از تامین کنندگان پیشرو مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن در ایران می باشد.

مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن که با استفاده از رزین های پلی اتیلن ساخته شده اند راهی برای نصب منازل و تجاری می باشد. مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن دارای یک طرح دنده ای برای استفاده در زمین است. مخازن سپتیک به عنوان نگهدارنده مخازن ، مخازن زباله و سایر موارد استفاده می شود. مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن در ابعاد مختلفی برای انتخاب شما وجود دارد.

شرکت آذر آوند با دارا بودن واحد فروش در شهرهای تهران وتبریز آماده ارائه انواع محصولات پلی اتیلنی به سراسر کشور میباشد.

اگر سؤالی دارید یا مایل به خرید مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن هستید ، می توانید این کار را بصورت آنلاین انجام دهید یا با شماره فروش  6-33254065-041 و 33254530-041 با واحد فروش ما تماس بگیرید.

مخازن  سپتیک تانک پلی اتیلن از رزین های پلی اتیلن به عنوان یک گزینه عالی برای بتن ساخته می شوند، امروزه فناوری و مهندسی درگیر ساخت مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن ، محصولی را ساخته است که ماندگار می باشد.

مخازن سپتیک پلاستیکی برای استفاده مسکونی و تجاری طراحی شده اند. خانه های مسکونی ، تریلرها ، پارک های RV ، خانه ها ، کلبه ها ، ساختمان های قابل حمل قابل حمل ، هر کاری که باشد ، مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن در آنجا هستند.

شرکت آذر آوند از سال 1375 با هدف گسترش صنعت پلی اتیلن در منطقه و کل کشور فعالیت خود را در زمینه تولید محصولات پلی اتیلن با نام تجاری Tuberia آغاز نمود. این شرکت با راه اندازی 5 خط تولید لوله پلی اتیلن و واحدهای مختلف تولید محصولات جانبی پلی اتیلن بزرگترین کارخانه تولیدی این نوع محصولات در سطح منطقه شمال غرب کشور محسوب می شود.

مزایای استفاده از مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن:

مزیت شماره 1

هنگام نصب در زمین نیازی به سوراخ بزرگ برای مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن نیست ،حفر یک سوراخ کوچکتر به معنای زمان کمتر برای حفر خاک ، زمان کمتری برای پوشاندن ، نصب سریعتر و صرفه جویی در هزینه است!

مزیت شماره 2

از آنجا که یک مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن متخلخل نیست ، ریشه های درخت از درون دیوارها و داخل مخزن متولد نمی شوند. مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن کاملاً در معرض آسیب ریشه درخت نیستند ، اما احتمال بروز چنین صدماتی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

مزیت شماره 3

مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن بسیار آسان نصب می شود  و بنابراین هزینه کمتری دارند. یک مخزن سپتیک 1000 گالن پلی اتیلن بین 350 تا 400 پوند وزن دارد. این موارد را می توان در وانت منتقل کرد. این صندلی عقب به راحتی می تواند یک مخزن سپتیک پلی اتیلن را بالا ببرد و یک مرد می تواند آن را برای موقعیت مکانی کامل تغییر دهد.  درحالی که جابجایی و نصب مخزن سپتیک بتن 1000 گالن نیاز به تجهیزات سنگین ویژه و نیروی انسانی بیشتری دارد.

مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن سبکتربوده و هنگام قرار گیری مجدد در سوراخ های آنها ، قرار گرفتن مجدد راحت تر است.

مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن 300 گالن که در طول نصب نشان داده شده است که برای پایین آوردن این مخزن سپتیک سبک و با دوام فقط به دو نفر نیازاست.

مزیت شماره 4

مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض فاضلاب و فاضلاب آسیب نمی بینند.

مزیت شماره 5

اتصالات آسانتر را می توان در مخازن سپتیک پلی اتیلن ایجاد کرد. نیازی نیست که لوله مخازن سپتیک پلی اتیلن را با ملات مخلوط کرده و داخل آن را تثبیت کنید. سوراخ های داخل و خارج دقیقاً برش خورده اند ، و لوله های کشویی پی وی سی بسیار ساده هستند. همچنین برخلاف اتصالات ملات ، که نیاز به زمان خشک شدن طولانی دارند ، اتصالات داخل و خارج مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن در عرض چند دقیقه خشک می شوند ، بنابراین زمان نصب بیشتر کوتاه می شود.

مزیت شماره 6

مخزن سپتیک پلی اتیلن آسان تر است. وصله پلی اتیلن بسیار ساده تر و کم هزینه تر از تعمیر بتن است د رحالی که تعمیر مخزن سپتیک بسیار کم هزینه تر از بتن می باشد.

مزیت شماره 7

از آنجا که وزن یک مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن بسیار کمتر است ، می توان آن را در مکانهای بیشتری نصب کرد. مخصوصا در مناطق کوهستانی شما می توانید مخزن سپتیک پلی اتیلن خود را در جایی که می خواهید نصب کنید ، نه تنها جایی که کامیون بزرگ و سنگین می تواند وارد آن شود و آن را رها کند.

خلاصه

مزایای بسیاری برای نصب مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن وجود دارد. چه شما صاحب زمین باشید و چه نصب کننده ، سپتیک تانک پلی اتیلن انتخاب برتر برای نصب آسان ، طول عمر و عمر مفید بدون حادثه است. همچنین ، مزایای مخزن سپتیک پلی اتیلن همیشه در هزینه نیز به صرفه تر می باشد .

مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن شرکت آذر آوند برای دوام و نصب سریع و آسان طراحی شده است. از آنجا که مخازن سپتیک پلاستیکی ما از پلی اتیلن ساخته شده است ، آنها توسط مواد شیمیایی خاک و مواد شیمیایی و گازهای موجود در فاضلاب اپیر کمتری دارد و بنابراین مخازن سپتیک پلاستیک ما زنگ نمی خورد و دچار خوردگی نمی شود.

آیا مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن از بتن بهتر است؟

مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن  ضد آب هستند و در برابر خوردگی کاملاً مقاوم هستند. وزن آنها بسیار کمتر از مخازن سپتیک بتونی است که نصب آنها را راحت تر می کند و از مخازن سپتیک بتونی بسیار بادوام بوده و در صورت نگهداری صحیح می تواند چندین دهه دوام آورد.

خواهشمند است جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص خرید سپتیک تانک پلی اتیلن با کارشناسان فنی ما با شماره های 33254065-041 و 33254530- 041 تماس حاصل فرمایید.

مصارف سپتیک تانک پلی اتیلن:

ازمحصولات پلی اتیلنی که عملیات پیش تصفیه فیزیکی به منظور کاهش بار آلودگی فاضلاب را انجام می دهد، میتوان سپتیک تانک پلی اتیلن را نام برد.

سپتیک تانک پلی اتیلن یک مخزن ته نشینی ساده می باشد که یک دیواره جداکننده فضای داخلی سپتیک تانک را به دو بخش تقسیم میکند.

شرکت آذرآوند با بهره گیری از توان متخصصان و مهندسان زبده خود در شمالغرب کشور و شهر تبریز، اقدام به تولید سپتیک تانک پلی اتیلن و مخزن و چربیگیر پلی اتیلن در ظرفیت 1 تا 60 مترمکعبی بسته به درخواست مشتریان خود کرده است.

سپتیک تانک پلی اتلین مخازنی هستند که در آن فاضلاب با فرآیندهای پالایش ابتدایی فاضلاب که شامل ته نشینی ساده و شناورسازی میباشد، تصفیه مکانیکی شده و لجن ته نشین شده حاصل در کف تانک با فعالیت باکتری های بی هوازی تجزیه می شود که عملاً باعث کاهش حجم لجن و پساب خروجی از سپتیک تانک پلی اتیلن می گردد.

طراحی سپتیک تانک پلی اتیلن چگونه می باشد:

طراحی سپتیک تانک پلی اتیلن به صورتی میباشد که فاضلاب ورودی به آن تقریباً‌ بین یک تا سه روز داخل آن میماند. در طول این مدت مواد معلق سنگین فاضلابی در کف تانک ته نشین شده و لجن حاصل می شود که لجن شامل میکروارگانیسم های مفیدی می باشد که با تغذیه از فاضلاب ورودی باعث تصفیه فاضلاب میگردند.

مواد معلق سبک فاضلابی شامل روغن و چربی به تدریج به صورت یک کف غلیظ در سطح مایع شناور می گردد. با وارد شدن فاضلاب به داخل سپتیک تانک پلی اتیلن، به همان میزان پساب از لوله خروجی تعبیه شده در سپتیک تانک دفع میگردد.

باتوجه به این مسئله، تخلیه لجن سپتیک تانک پلی اتیلن با درنظر گرفتن زمان ماند اولیه، هر 2 تا 4 سال یکبار ضروری می باشد. البته رعایت اصول بهداشتی در این زمینه به دلیل وجود باکتریهای بیماری زا قابل توجه است.

سپتیک تانک پلی اتیلن تولیدی شرکت آذرآوند به دلیل جلوگیری از پخش بوی نامطبوع پسماندهای فاضلاب به صورت سرپوشیده با درپوشهای مناسب ساخته میشود. سپتیک تانک پلی اتیلن عموماً در مکانهای فاقد شبکه لوله کشی و سیستم های فاضلاب نظیر ادارات، رستوران ها، هتل، پمپ بنزین و همچنین عمل پیش تصفیه فاضلاب و پساب در تصفیه خانههای بزرگ به عنوان یک راه حل اولیه و موقت مورد استفاده قرار میگیرد.

مشتریان عزیز می توانند از طریق شماره تماس 6-33254065-041 از مشاوره فنی قبل از خرید سپتیک تانک پلی اتیلن، مخزن و چربیگیر پلی اتیلن بهره گیرند.

 

 

 

سپتیک تانک پلی اتیلن امکان دفع فاضلاب فاضلاب را فراهم می سازند و از این رو در مناطقی که سیستم زهکشی ضعیفی دارند یا از شبکه فاضلاب اصلی خارج نیستند ، بسیار محبوب هستند. آنها با جمع آوری دفع مدفوع و فاضلاب در یک مخزن بزرگ زیرزمینی کار می کنند ، آنها عمدتا در مناطق روستایی مورد استفاده قرار می گیرند.


مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن چگونه کار می کند؟
در بسیاری از قسمت هایی که فاضلاب اصلی در دسترس نیست ، فاضلاب با ارسال آن به مخزن سپتیک دو محفظه دفع می شود. در مخزن زباله توسط باکتری هایی که به طور طبیعی وجود دارند شکسته می شود. آب نیمه تصفیه شده از مخزن سپتیک به یک قسمت زهکشی تخلیه می شود که بقیه ناخالصی ها توسط میکروب ها و قرار گرفتن در معرض عناصر تجزیه می شوند. در اینجا ما به نحوه کار باکتری ها ، طراحی یک مخزن سپتیک می پردازیم و به سؤالات پاسخ می دهیم و نکاتی را در مورد نحوه کارکرد درست مخزن سپتیک شما و مواردی که ممکن است به درستی کار مخزن سپتیک شما را ارائه دهد ارائه می دهیم.


مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن چیست؟
مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن سیستم های تصفیه فاضلاب در مقیاس کوچک هستند. آنها ساده هستند و در هنگام کار صحیح ، بسیار مؤثر هستند. به طریقی که فاضلاب در یک خانه قرار دارد ، خروجی از توالت و فاضلاب شما زیرساخت هایی است که آن را حمل می کند. فاضلاب لوله ای است که فاضلاب را حمل می کند.


آب سیاه:
مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن برای پردازش آب سیاه برخلاف آب خاکستری طراحی شده اند. آب سیاه ، آب ناپاک یا فاضلاب برای مقاصد خانگی ، آب حاوی زباله های انسانی به ویژه ماده مدفوع و یا ادرار است.


آب خاکستری:
Greywater آبي است كه از فرآيندهاي شستشو تخليه مي شود و همانطور كه بعداً اشاره خواهيم كرد بايد از سيستم هاي فاضلاب جداگانه نگهداري شود. از آنجا که حاوی آلودگی باکتریایی نیست ، می توان آن را به روش دیگری تصفیه  کرد.


فرآیند باکتریایی در یک مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن:
مرحله اول - یک فرآیند باکتریایی بی هوازی
بگذارید با نگاهی به فرآیندی که در یک مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن رخ می دهد ، شروع کنیم ، این به ما کمک می کند تا آنچه را که در طراحی مخزن مهم است و چگونه می توانیم اطمینان حاصل کنیم که یک مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن به درستی و به طور موثر عمل کند ، بفهمیم.
فاضلاب خام وارد اتاق اول مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن  می شود و ذرات جامد در پایین مخزن قرار می گیرند که در آن باکتری ها شروع به مصرف ضایعات جامد می کنند.

باکتری هایی که مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن شما کار می کنند ، به طور طبیعی باکتری هایی وجود دارند که خود را در مخزن مستقر می کنند ، آنها با سرعت زیادی تولید می کنند. آنها به اکسیژن احتیاج ندارند و چون در فاضلاب عمل می کنند ، آن را به مایع و گاز تبدیل می کنند.
بیشتر ذرات زباله جامد توسط باکتری ها تجزیه می شوند و درصد کمی از آن را که در قسمت زیر مخزن به عنوان لجن باقی مانده باقی می گذارد. این مرحله اول پردازش به طور معمول 3 یا 4 روز طول می کشد.
این یک فرآیند بی هوازی است و این بدان معنی است که هیچ اکسیژنی لازم نیست .
مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن در مناطق شهری بسیار مورد استفاده قرار نمی گیرند زیرا زباله ها در شهرها با سیستم فاضلاب برخورد و حمل می شوند ، این موارد توسط شرکت آب منطقه محلی شما نگهداری می شود.


مبانی سیستم سپتیک تانک پلی اتیلن  منازل:
یک سیستم سپتیک تانک پلی اتیلن طراحی ساده ای دارد. این یک محفظه ضد آب زیرزمینی (عمدتا مستطیل یا گرد) است که از پلی اتیلن ، پلاستیک یا بتن ساخته شده است.
مخزن با دو لوله متصل شده است (برای ورودی و خروجی). لوله ورودی زباله های آب در مخزن سپتیک را جمع می کند ، به اندازه کافی طولانی که زباله های جامد و مایع از یکدیگر جدا شوند. لوله خروجی که به آن محل تخلیه نیز گفته می شود ، فاضلاب پیش ساخته را از مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن بیرون می کشد و به طور مساوی در خاک و رودخانه ها پخش می کند.
پس از مدتی فاضلاب در 3 لایه جدا می شود.لایه بالایی روغن و گریس است و بالاتر از همه ضایعات شناور است. لایه میانی فاضلاب به همراه ذرات زباله است.
لایه زیرین از ذرات سنگین تری تشکیل شده که سنگین تر از آب هستند و لایه ای از لجن را تشکیل می دهند.درون مخزن باکتریهای موجود در فاضلاب مواد زاید جامد را تجزیه می کند.
این باکتریها زباله جامد را به سرعت تجزیه می کنند و باعث می شوند مایعات راحت تر جدا شوند و از بین بروند.
طراحی و ساخت مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن:
یک مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن باید به خوبی طراحی و ساخته شده باشد تا باعث خرد شدن و آلوده شدن آب زیرزمینی نشود. در اینجا ما به طراحی و ساخت مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن می پردازیم ، برنامه های ساختمانی را برای یک مخزن با اندازه استاندارد ارائه می دهیم و در مورد ویژگی ها ، نیاز به تعیین سطح پساب لوله های ورودی و خروجی مخزن ، لوله انتقال بین محفظه های داخلی ، دریچه لوله ها و طرحی از منه های دسترسی برای نگه داشتن و تمیز کردن مخزن.
یک مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن باید به اندازه کافی قوی باشد.
یک مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن به خوبی ساخته شده نشت نخواهد کرد و باید بتواند در مقابل حرکات زمین مقاومت کند ، متأسفانه بسیاری از مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن  که بصورت استاندارد ساخته نشده اند زود ترک ونشت میکند.

دست کم گرفتن نیروهایی که یک مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن  باید در برابر آن مقاومت کند ، آسان است. افرادی را می بینید که مخازن سپتیک تانک را با استفاده از بلوک های بتونی سبک  با ضخامت سیمانی از سیمان در داخل ساختمان می سازند. کوچکترین حرکت زمین ، احتمالاً حتی شهرک ناشی از ساخت مخزن ، برای شکستن آن کافی خواهد بود.
همچنین باید در نظر داشته باشیم که وقتی مخزن کار می کند ، برای هر متر مکعب یک تن متریک (1000 کیلوگرم) مایع نگه می دارد ، برای یک مخزن متوسط این احتمال وجود دارد که به اندازه 3 یا 4 تن باشد. این وزن زیادی دارد.
مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن یا باید ازجنسی ساخته شود که در صورت حرکت زمین مخزن به عنوان یک موجود واحد حرکت کند و تمامیت خود را حفظ کند.
علاوه بر این که چقدر مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن شما کار خواهد کرد بستگی به طراحی و ساخت آن دارد. در ساخت تانک های سپتیک افراد زیادی وجود دارند که نحوه کارشان را کاملاً درک نمی کنند. شرکت آذر اوند به عنوان تولید کننده انواع سپتیک تانک پلی اتیلن و لوله پلی اتیلن آبرسانی  به خرید آسان و مطمئن شما کمک کرده و میتوانید با خیال راحت از محصولات ما استفاده نمایید .
 

 

چرا به آن مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن گفته می شود؟


اصطلاح "سپتیک" به محیط باکتریایی بی هوازی اشاره دارد که در مخزن ایجاد می شود که زباله های دفع شده در مخزن را تجزیه یا معدنی می کند. ... میزان تجمع لجن - که به آن لجن فاضلاب یا مدفوع نیز گفته می شود - سریعتر از میزان تجزیه است.
سپتیک تانک پلی اتیلن چند سال عمر می کند ؟
همچنین یک مخزن سپتیک دارای طول عمر متوسط است. به طور کلی ، می تواند حدود 25 سال دوام داشته باشد. این به عواملی مانند نگهداری روزمره ، اندازه خانوار و استفاده بستگی دارد.
یک مخزن سپتیک  تانک پلی اتیلن می تواند برای تصفیه فاضلاب از ساختمانهای انفرادی در خود ساختمان یا برای کل جامعه ، در تالاب استفاده شود. فاضلاب از طریق لوله های فاضلاب به داخل مخزن سپتیک یا در خانه یا در تالاب عبور می کند.
مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن یک محفظه بسته شده مستطیل است که برای تجزیه فاضلاب به کار می رود تا در اثر باکتری های موجود در ماده زباله پساب شود.


کاربردیک مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن چگونه می باشد:

همه ما درباره مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن  شنیده ایم ، اما چند نفر از ما می دانند که چگونه کار می کنند؟ باید در مورد این موضوع صحبت کنیم و در مورد مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن و بخصوص در مورد تأثیر آنها بر روی آب های زیرزمینی و چاه ها بفهمیم.
یک مخزن سپتیک  تانک پلی اتیلن معمولاً یک مخزنبوده که ضد آب است و جایی در زیر باغ شما در اطراف خانه شما دفن شده است. شاید پیدا کردن لوله های دریچه یا پوشش هایی با قطر 100 میلی متر (برای پمپ کردن آنها) دشوار باشد. آنها ممکن است یک مخزن منفرد داشته باشند یا یک حفره دارند که مخزن را به دو اتاق جدا می کند.
فاضلاب خانه شما به قسمت مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن منتهی می شود. در اینجا باکتری های داخل مخزن شروع به تجزیه مواد زائد می کنند. باکتریها نمی توانند همه چیز را پردازش کنند و روغن ، چربی ، گریس و اشیاء شناور به بالا شناور شوند و یک ماده زائد تشکیل دهند در حالی که مواد جامد سنگین تر به عنوان لجن با فاضلاب جزئی تصفیه شده بین این دو در پایین قرار دارند.
پس از 1 - 2 روز پساب تصفیه شده جزئی از مخزن خارج می شود و یا در صورت مخزن دو محفظه ، برای دوره بعدی تجزیه باکتریها به داخل اتاق دوم می رود. اگر همه چیز به درستی کار می کند ، تقریبا همه مواد جامد از آب خارج شده اند. پساب در صورت وجود یکی از قسمتهای خاکی یا گودال خیس شده ، در غیر این صورت در خاک اطراف خیس می شود.
این مایع به احتمال زیاد حاوی تعدادی آلاینده های ناخوشایند مانند نیترات (که مخصوصاً برای نوزادان زیر 6 ماه سمی هستند) ، فسفر ، باکتری های ایجاد کننده بیماری ، ویروس ها ، فلزات حل شده ، مواد شوینده و حلال ها است. فلزات فسفر و حل شده تمایل به چسبیدن به خاک دارند ، نیترات و حلالها در آبهای زیرزمینی رقیق می شوند ، باکتری ها و ویروس ها در خاک شکسته می شوند و از بین می روند.
فاضلاب همچنین حاوی مواد شیمیایی سمی از محصولات خانگی مانند پاک کننده ها ، دستگاه های پاک کننده لکه ، حلالها ، لاستیک مبلمان ، لهستانی نقره ، سفید کننده و سموم دفع آفات است. این مواد شیمیایی و ارگانیسم ها ممکن است از طریق آب های زیرزمینی مهاجرت کرده و چاه های اطراف را تهدید کنند.
خطاهای سپتیک تانک پلی اتیلن و چرا اینقدر اهمیت دارند:
اختلافات مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن نه تنها دارای اهمیت است بلکه ضروری نیز می باشد است! اهمیت آنها قابل اغماض نیست. در حالی که غالباً از این امر غافل می شویم ، حفره های سپتیک در عملکرد صحیح یک مخزن سپتیک نقش اساسی دارند.
مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن  باید دو حفره داشته باشند
مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن  باید دارای یک ورودی و یک حفره خروجی باشند. هر دو آنها در جلوگیری از گرفتگی لوله های ورودی و خروجی کمک می کنند. آنها همچنین کند و حاوی جریان آب و بو هستند.
حباب ورودی
یک حفره ورودی در انتهای ورودی مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن  نصب شده است ، جایی که لوله فاضلاب از ساختمان به مخزن سپتیک منتهی می شود. خطای ورودی مانع از جمع شدن محل عقب و پشتیبان گیری از لوله های ورودی می شود. بافل ورودی همچنین نقش مهمی در کند کردن جریان فاضلاب ورودی به مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن دارد که به سرعت از طریق فاضلاب جریان می یابد. اگر فاضلاب با سرعت بالایی وارد مخزن سپتیک شود ، لایه زباله را آشفته می کند و روند مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن را در حل و فصل مواد جامد از مایعات مختل می کند. هنگامی که فاضلاب وارد مخزن سپتیک می شود ، باید سرعت آن را به حباب ورودی برخورد كند. این امر به جلوگیری از ایجاد اختلال در استراحت مخزن سپتیک  تانک پلی اتیلن کمک می کند. یک خطای ورودی همچنین می تواند به جلوگیری از ورود گازهای فاضلاب به خط فاضلاب کمک کند و باعث بو شدن در خانه یا ساختمان می شود.


مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن چیست و روند آن در یک نگاه

مکان - بیشتر مخازن سپتیک  تانک پلی اتیلن برای مناطق روستایی و شهری که سیستم فاضلاب مناسبی در دسترس نباشد مناسب است.
در حال حاضر ، هر ساختمان داخلی و تجاری که دارای مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن است .
اصولاً مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن به شکل مستطیل یا دایره ساخته شده است و حداقل باید دارای دو اتاق باشد.
فرآیند - پساب ممکن است به صورت زباله های مایع یا جامد باشد که از طریق لوله ورودی به مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن  دریافت می شود. مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن برای ذخیره سازی فاضلاب در حداقل مدت زمان 18 ساعت تا 24 ساعت طراحی شده است که به آن دوره بازداشت گفته می شود.
در این دوره زمانی ، لجن با عمل بیولوژیکی باکتری های بی هوازی تجزیه شده و پسماندهای جامد به عنوان لجن حل و فصل می شوند. سپس سطح آب از طریق لوله خروجی به گودال خیس می رود. سپس لجن حل شده پس از 1 یا 2 سال از بین می رود
حباب های خروجی
حباب خروجی حتی مهمتر از یک حباب ورودی است. در صورت نصب خطای خروجی ، نصب آن را در اولویت قرار دهید. خطای خروجی (خط پساب) را از ورود مواد جامد به سیستم جذب خاک (محوطه زهکشی ، خشکی) محافظت می کند. این نقش مهمی در گسترش طول عمر سیستم سپتیک  تانک پلی اتیلن دارد. حوضه های زهکشی و خشکی ها به منافذ خاک تکیه می کنند تا پساب خروجی مخزن سپتیک را جذب و پراکنده کنند. پساب عمدتاً عاری از زباله های جامد است ، زیرا این امر باعث انسداد در منافذ خاک و کمک به مناطق زهکشی ناکام می شود. خطاهای خروجی مانع خروج اکثر مواد جامد از مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن با پساب می شوند.


تاریخچه مختصر از سیستم سپتیک تانک پلی اتیلن:

 برای بسیاری از ما  که در کشورهای توسعه یافته زندگی می کنیم ، می توان خطرات خطرناک و جنبه های ناخوشایند ناشی از قرار گرفتن در معرض فاضلاب خام را فراموش کرد. در حقیقت ، بشر از زمان های بسیار قدیم در تلاش برای مقابله با مواد زاید بوده است و به دلیل اهمیت بسیار زیاد ، این موضوع به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است.
اگرچه تمدنهای اولیه بشر تا 3000 سال پیش با توالت های "شفاف" و سیستم فاضلاب خام آزمایش کرده بودند ، اما برای بیشتر بخش تاریخ ، ساکنان کشور مجبور شده بودند با استفاده از بوته ها یا حفر سوراخ های کم عمق و سپس دفن ، این کار را انجام دهند.
نخستین "کمد آب" شبیه به بیرون خانه شناخته شده بود که در حدود 206 سال قبل از میلاد مسیح در چین مورد استفاده قرار گرفت ، اما اولین خانه خارجی "مدرن" تا حدود 500 سال پیش ، هنگامی که اروپایی ها برای اولین بار شروع به درک مزایای حذف پناهگاه کردند ، مورد استفاده قرار نگرفتند.
اگرچه این خانه برای بسیاری از افراد تغییر کرده بود ، اما هنوز هم در معرض دمای شدید ، حشرات و بو بود ، و همچنین این واقعیت را داشت که هر بار که یکی از آن پر می شد ، باید یک کف جدید را حفر کند. اما راه حل بهتر تا اواسط قرن نوزدهم ذخیره نخواهد شد.
ژان لوئیز موراس و نمونه اولیه سپتیک تانک پلی اتیلن:
در حدود سال 1860 ، یک فرانسوی به نام ژان لوئیز موراس که در تلاش بوده و سعی در طراحی روشی برای دفع زباله دارد که به وی اجازه می دهد بدون مراجعه به بیرون از خانه خود مراقبت کند ، اولین نمونه اولیه "مخزن سپتیک تانک پلی اتلین" را ساخت.
او لوله های خشت را از خانه خود به مخزن زد و به مدت ده سال با موفقیت از آن استفاده کرد ، پس از آن تصمیم گرفت آن را برچیده و ببیند که چه چیزی از محتویات بدست آمده است. آقای موراس و همسایگانش هر دو از این تعجب كردند كه حاوی بیشتر مایع است كه دارای لایه ای از زباله در بالا است ، شگفت زده شدند.
پس از آن ، آقای موراس با یک دانشمند تماس گرفت و کار را برای تکمیل طرح خود آغاز کرد ، به طوری که در سال 1881 ، بیش از 20 سال پس از ساخت نمونه اولیه خود ، وی توانست با موفقیت برای ثبت اختراع اقدام کند و شروع به اشتراک گذاری اختراع خود با بقیه جهان کند.
سیستمهای سپتیک تانک پلی اتیلن در کشورهای دیگر:
اگرچه فرانسوی ها به توسعه مخزن سپتیک تانک پلی اتیلن مشهور هستند ، اما آمریکایی ها به دلیل کمبود آن شناخته شده اند. اولین مخازن سپتیک تانک پلی اتیلن  در سال 1883 در ایالات متحده ظاهر شد و این ایده به زودی گسترش یافت. مخازن سپتیک اولیه آمریکا از بتن یا فولاد ساخته شده بودند و به دنبال طرح اولیه آقای موراس ، در مزارع زهکشی تخلیه می شدند.
تا دهه 1940 ، سیستمهای سپتیک برای ساخت نسبتاً ارزان بودند و در سراسر کشور رواج داشتند ، اما تا دهه 1960 واضح بود که باید تغییرات بزرگی انجام شود.
ابتدا مخازن بتنی و فولادی قدیمی به دلیل ترک خوردگی و زنگ زدگی ناکام بودند. پیدا کردن مواد جدید برای ساخت مخازن جدید ضروری است ، به ویژه اینکه مناطق شهری سریعتر از ساختمان های تصفیه خانه فاضلاب در حال رشد بودند و این امر باعث افزایش نیاز به سیستم های جدید می شود.
دوم ، نگرانی در مورد شسته شدن فاضلاب های زهکشی به آب های زیرزمینی باعث شد تا دولت های محلی اقدام به تنظیم تنظیم لوله های زهکشی کنند.
اگر در مورد  خرید سیستم های سپتیک تانک پلی اتیلن سؤالی فنی دارید ، می توانیم به شما کمک کنیم. با شماره تلفن 04133254530  یا ایمیل azaravandco@yahoo.com  شرکت آذر اوند در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

 

دوشنبه ۲۳-۱۰-۱۳۹۸
برچسب ها: